Index | Výměna karet | Databáze karet | Komba smrti | Odkazy | Kontakt na autora |

Zde najdete různé smrtící kombinace Magicových karet.

Praktická komba
(ty, proti nimž jsem již prohrál)

Pestilence + Urza's Armor
Urza's Armor v podstatě preventuje veškerý damage co dává hráči Pestilence, takže jakmile je toto kombo na stole, tak stači pouze sypat každé kolo veškerou manu do Pestilence, jednak se tím spláchnou asi všechny oponentovy příšery, jednak je velice rychle mrtvý protože mu dojdou životy.
Doplňkovou kartou je Cemetery Gate, místo ní lze použít i jakoukoliv jinou nestvůru s protekcí proti černé (to aby se Pestilence udržela ve hře), v nouzi i nějaká jiná příšera (zeď) s velkou toughness.

Yawgmoth's Agenda + Energy Field
Jakmile dostane tyhle dvě karty oponent na stůl, tak se stáváte v podstatě téměř nesmrtelným. Yawgmoth's Agenda zajišťuje, že Energy Field zůstane pořád ve hře a Energy Field zase že veškerý damage je vypreventován. Jediná cesta jak někoho s tímhle kombem porazit je buď jeden z enchantmentů zničit (což se dá uhlídat, například counterspelly), nebo používat kouzla a ability co nedávají damage, ale způsobují loss of life (což jde taky poměrně těžko, takových karet moc není) Navíc přidáním Fountain Watch nebo Sterling Grove lze zajistit těmto enchantmentům necílovatelnost.

Nezapomeňte, že kvalita balíku závisí i na ostatních kartách, je dobré tam přihodit nějaké ty tutory na hledání v knihovně, nebo karty na lízání karet, aby kombo rychleji přišlo a taky něco na obranu, pokud má oponent rychlý balík, tak vás uhlodá než to kombo dostanete do hry.

Teoretická komba
(napadly mne, ale zatím jsem je neviděl nikoho hrát)

Dream Halls + Reya Dawnbringer
Pomoci Dream Halls zahrajete Reya Drawbringer za 0 many a discardnutí bílé karty. Takhle dostanete na stůl 4/6 létající příšeru, co vrací během upkeepu bytosti ze hřbitova do hry. Takže polovinu bytostí zahrajete zadarmo pomocí Dream Halls a tu druhou polovinu co při tom vydiscardujete vám vrátí do hry Reya Stačí si držet už jen dostatek counterspellů na odrážení pokusů o likvidaci těchto dvou karet a nacpat si do balíku dostatek silných drahých příšer, které nepřítele roztrhají na hadry (Archangel, Dromar the Banisher, Rith the Awakener, Iridescent Angel)

Donate + Conspiracy
Nejprve vynesete Conspiraci a zvolte "Wall", čili po česku Zeď. Následně podstrčte tento enchantment pomocí Donate soupeři, čimž mu ze všech jeho nestvůr ve hře, ruce, hřbitově i knihovně naděláte zdi. A ty, jak známo, nemohou útočit, což útočné balíky jistě velmi zamrzí... Pokud po tomhle zahrajete ještě Tsabo's Decree, nebo Extinction, tak mu je můžete nejen znehybnit, ale rovnou i zničit